8 Şubat 2013 Cuma

Pek Kişisel Mim

Blog arkadaşlarım mydestiny ve harmony halmeoni beni mimlemiş. Mimi kim ne zaman başlattı bilmiyorum ama şu ara bloglarda sık sık bu mimi görmemiz mümkün. Mimi yazmaya başlamadan aşağıdaki resmi kullanmak zorunluymuş.Mimin şartları şöyle açıklanmış "Sana sorulan 11 soruyu cevapla, kendin hakkında 11 gerçek yaz, yeni 11 soru yaz ve bunu takipçi sayısı 200'in altında olan 11 bloggera pasla."  Hmm tamam peki elimizden geleni yapalım bakalım.

Mydestiny'nin sorularını cevaplayalım bakalım;

*Hayatının kitabı?


- Judith McNaught Düşler Krallığı :) Hayatımda dönüm noktası diyebilirim. Tamamen habersiz olduğum historical romance türüyle beni tanıştırdı bu kitap.*En en en sevdiğin filmi?


- En en en sevdiğim film sırasında LORT üçlemesi hala birinciliğini koruyor. Her izleyişimde ilk kez izliyormuş gibi heyecanlanıyorum.


*En sevdiğin kitap cümlesi/paragrafı?


- Özellikle not ettiğim bir kenara yazdığım bir kitap sözü yok aslında ama son olduğum Kır Zincirleri romanında kadın karakter sevdiği adamdan ayrılırken şu sözü söylemişti 'Onsuz günler önümde aşılmaz sıra dağlar gibi uzanıyordu' Okuduğumda hoşuma gitmişti :)


*En sevdiğin dizi?


- Şu sıralar birçok diziyi aynı anda izliyorum. Amerikan dizilerinden Game of Thrones kore dizilerinden ise Coffee Prince birinci sırada benim için.


*Görmeyi istediğin ülke?


- Bu soruya şu anda Hawaii diye cevap vereceğim. Bunda izlediğim Hawaii Five-O dizisinin etkisi çok büyük. Mutlaka gidip görmeyi istiyorum.*Yarım bıraktığın kitap(lar)?


- Eskiden olsa bu soruyu cevaplarken zorlanırdım. Vikitap sayesinde artık hiç zorlanmıyorum :) Vikitaptaki listeme göre 4 tane kitabı yarım bırakmışım. Bunlar;
** İskoçyalı'nın Gelini - Michele Sinclair 
** Masumiyetin Tadı - Stephanie Laurens
** Yıllar Sonra - Sandra Brown


*En sevdiğin Yeşilçam filmi?


- Aradan yıllar geçse de büyük usta Münir Özkul'un oynadığı Bizim Aile filmi benim için hala birincidir. Çok severim ne zaman görsem izlerim.


*Eğitim hayatın boyunca en sevdiğin ve en nefret ettiğin dersler?


- Kısaca: Matematik :))


*Uğurlu eşyan var mı?


- Yok ama olmasını isterdim açıkçası :)


*Bıkmadan dinlediğin şarkı/şarkıcı?


- Uzak doğu şarkıcılarından K.Will'i çok seviyorum bıkmadan tekrar tekrar dinliyorum. Onun haricinde One Republic Say-All I Need şarkısı şu aralar en çok dinlediğim şarkı.


*Blog okumak mı yazmak mı daha eğlenceli?


- Açıkçası okumak. Yazmayı da seviyorum ama ben okumayı özellikle gezi bloglarını çok seviyorum. Hele ki blog yazarının kalemi güzelse değmeyin keyfime :)


Harmony Halmeoni 'nin sorularını cevaplayalım şimdi de :)

1) Bir arkadaşın (A) başka bir arkadaşının (B) arkasından kötü şeyler konuşuyor ve bu konuşmaya sen de şahit oluyorsun. Ve A, B'nin en yakın arkadaşı. Duydukların karşısında ne yaparsın?

- Beni tanıyanlar haksızlığa dayanamadığımı bilir. Eğer A benim -bir- arkadaşımsa bu konuşmayı duymamdan sonra ancak sümüğüm olabilir. En yakın arkadaşının arkasından konuşan biri herkesin arkasından gönül rahatlığıyla konuşur. Hayattan tereddütsüz çıkarılması gereken insan türlerinden birisi. Eğer yok çıkaramıyorsan hak ettiği değeri vereceksin; yani sümük muamelesi yapacaksın.

2) Oyuncu-şarkıcı vs. olmak istiyorsun ve o alanın uzman kişilerinden biri seni keşfetti, ünlü olma konusunda seninle ve ailenle konuşmak istediğini söyledi. Tepkin ne olur?

- Hiç öyle bir isteğim olmadı ama soruya göre -eğer- olsaydım sanırım bu yaşımda ailemin iznini almama gerek kalmazdı :D Tepkim mi? Kontrat nerede? hehe

3) En çok hayalini kurduğun şey ne?

- Özellikle son zamanlarda seyahat etme hayalleri kuruyorum. Kendi kendime uçak biletleri bakıyorum fiyatları araştırıyorum. Sonra gitmek istediğim yerde konaklama şartlarına fiyatlarına bakıyorum. Gidilecek yemek yenilecek yerlere bakıyorum. Kısacası gidemiyorum ama hayalini gerçekçi bir şekilde kuruyorum :)

4) Rüyanda gördüğün şeylerin gerçek hayatta da karşına çıktığı oldu mu?

- Hiç başıma gelmedi :) ama hiç unutmam Göktürk 2 uydusu fırlatılırken her halde sağda solda duydum emin değilim. Sonra uydunun fırlatıldığı gün rüyamda Göktürk 1 uydusu fırlatılıyormuş onu görmüştüm. Akşam haberleri izlerken Göktürk 2'nin fırlatıldığını görünce 'vayyy anasını' demiştim hehe

5) Şu an hangi şarkıyı dinliyorsun?


6) Yabancı bir ülkeye çıkacaksın, bavuluna kıyafetler dışında 3 şey koymana izin veriliyor, onlar ne olur?

- Harici diskim, bilgisayarım ve fotoğraf makinam.

7) Asla yapmam diyip yaptığın şeyler neler?

- Aslında hayat bana -ASLA- dememeyi acı şekilde öğretti. O yüzden asla yerine -BELKİ- kullanıyorum sıklıkla :D Tavsiye ederim.

8) Canın çok sıkkın, dün aldığın çikolatayı yeme ümidiyle dolabı açtın. Ama yerinde değil! Ne olacak şimdi?

- Birşey olmaz bakkal hemen evin karşısında. Hatta mim geldiğinde üşenmeyip saymıştım. Bakkala gidiş 40 adım geliş 40 adım. Dert etmeye canımı daha fazla sıkmaya gerek yok yani :))

9) Yolda sakin sakin yürüyorsun. Karşıdan gelen bir çocuk seni parmağıyla göstererek gülmeye başladı. Neden olabilir?

- Ona gerizekalıymış gibi bakıp yoluma devam ederim. Sonuçta ben sakin, akıllı ve çocuk değilim.  Görmezden gelirim. 

10) Mektup arkadaşın var mı, yoksa olmasını ister miydin?

- Yok maalesef. Bir ara cidden olmasını istemiştim. Ama maalesef son zamanlarda kendime bile zaman ayıramıyorum. O yüzden şimdilik askıda olan bir istek benim için. 

11) Tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan?

- Soracak 11.soruyu bulamayıp bunu sordun dimi uyanık seni :D Yumurta tavuktan çıkar. Güzel rabbim ol demedikçe yumurtada ne can olacaktır ne de tavuk. Yani bence nihayetinde Tavuk yumurtadan olur.

Evettt sorular cevaplandı. Şimdi kendi hakkımda bilinmeyen 11 gerçeği yazacağım :)

 • Benim Harlequin Kitapları koleksiyonum var. Öyle böyle değim. 300 tane falandır sanırım. Hatta 1 numaralı kitap bile var elimde.
 • Nasıl olduğunu bilmiyorum ama karşımdaki insanlara büyük bir güven aşılayan bir görünüşüm yapım var sanırım. Hastanede kaldığımız dönemlerin birinde yanımızdaki refakatçi bir yere gidecekti. Bileğindeki altın bilezikleri (!) çıkarıp bana emanet etmişti. Yine bir gün emniyet genel müdürlüğüne bir iş için gitmiştim dedektörü fark etmeyip yanından geçmiştim. Fark edince geri dönmek istedim. Görevli memur geç geç dedi!! Havada karada güveniyorlar bana.
 • En sevdiğim yemek ramen diye yazacağım maalesef hehehe Ne var yani belki bilmeyen vardır :D
 • Bir keresinde minibüse binip ücreti vermeyi unutmuştum. Sanki babamın arabası gibi inip eve gelmiştim. Daha da kötüsü bunu 3-4 gün sonra fark ettim.
 • Kısa ve minyon yapımdan ötürü genelde minibüs ve otobüslerde okul öğrencisi sanılıp öğrenci ücretine tabi tutuluyorum. Minibüs şöförüne 1.5 TL uzatıyorum. Öğrenci 1 TL diyip 50 kuruşumu geri veriyor. Bugüne kadar bu duruma hiç itiraz etmedim hehe
 • Bir de benim küçük bir kız çocuğu olduğumu düşünüp ellerini kafama koyup beni -seven- insanlar var. Hehehe 28 yaşındayım diyemiyorum bi türlü :D
 • İnanılmaz tamir yeteneğim var. Elime ne alsam tamir ediyorum. En son amcamların doğalgaz sobasını !! tamir ettim. Her geçen gün kendimi aşıyorum.
 • Acayip düzen takıntılıyım. Geçtiğimiz pazar doğu denizi ile buluştuğumuzda haricilerimiz karışmış. Onun ki bende şimdi. Hariciye baktıkça içim gidiyor. Dizi isimleri karışık indirildiği gibi duruyor bazılarında kendime zor hakim oluyorum düzeltmemek için. Tamam tamam itiraf ediyorum bazılarını dayanamayıp düzenledim. 
 • Nefertiti nickimi The Mumy filmlerinden etkilenerek kullanmaya başlamıştım. Rachel Weiz en sevdiğim bayan oyunculardan birisidir.
 • İlk okuldayken sınıf öğretmenim bana cimcime derdi. Ortaokulda öğretmenlerim fındık şeker gibi şeyler dedi. Lisede öğretmenlerim minikprof derlerdi. Sevdiklerinden olduğunu düşünmek istiyorum. AÖF sınavları için kendi lisemde sınava girmek zorunda kalmıştım bir keresinde. Alakasız sevmediğim öğretmen yanıma gelip minikprof nasılsın demişti. Pfff 
 • İlk okul 3.sınıfa kadar olan zamanı hatırlamıyorum. Yani hatırlamıyorum derken okuldaki zamanı diyorum. Sıfır arkadaş sıfır. Ne öğrendiğim bir şey ne arkadaşlar ne de dersler. Hatırladıklarım mı? Tahtaya boyum ermezdi öğretmen kucağına alırdı yada tebeşirlik kısmının dibine yazabilirdim ancak. Ufacık minicik olduğumdan dolayı herkes pek severdi mıncırırdı müdür bile!! Liseye kadar hep en ön sırada oturmak zorunda kaldım bu yüzden.
Ohh zor kısım bitti. Şimdi kendi sorularımı sorma zamanı :))
1- Sevdiğin hoşlandığın birisi var. İlgisinin farkındasın. Ama ilk adımı bir türlü atmıyor. Dayanamıyorsun artık. Ne yaparsın?

2- Sihirli bir lamba buldun. Tek bir dilek hakkın var. Ve bunlar sonsuz dilek hakkı ve maddi anlamda zenginlik olamaz.

3- Zamanda yolculuk etmek için tek bir hakkın var. Hangi zamana neden gitmek isterdin? Yada gitmek ister miydin?

4- Çok önemli bir iş görüşmesinde, yemekte yada misafirliktesin. İstemeden gaz çıkardın? Ne yapacaksın?

5- Çok sevdiğin ve görmek istediğin aktör, şarkıcı yada ünlü birisi bilet sırasında önünde dikiliyor. Ve hiç kimse onun orada olduğunun farkında değil. Ne yaparsın?

6- Çok lüks arabası olan çok çok zengin ve bekar birisi sana arabasıyla hafifçe çarptı. Ne yapacaksın peki. Şu videodaki gibi mi yapacaksın  yoksa birşey olmamış gibi mi davranırsın?

7- Çok kalabalık bir mekanda cadde yada büyük bir cafe gibi bir yerde birden etrafından SWAT polisleri uzun namlulu silahları suratına doğrultup hep bir ağızdan 'Eller yukarı' 'yat yere yat yere' diye bağırmaya başladı. Ne yapacaksın?

8- Eğer teknoloji televizyonların içinden istediğimiz dizi yada filmin içine girmemize imkan verecek kadar gelişseydi hangi dizi yada filmin içine girmek isterdin?

9- Çok önemli biriyle yemektesin mesela başbakan. Yediğin yemekte kıl var. Tepkin ne olacak?

10- Tam babanla okula, işe yada gezmeye giderken önüne adamın-kadının biri fırlayıp sana ilan-ı aşk etmeye başlıyor. Açıklamanı duyalım. Babana yani :D

11- Bir sabah uyandın ve artık internet ve telefon diye birşey yok. Sonsuza kadar yok olmuş. Tepkin ne olur?

Ve sorularımı da sordum. Bu mimi yazmamış 11 kişiye paslamak gerekiyor. Bende LaFea, Pudra Tozu, Doğu Denizi, Winpohu, Kaktüs, Kore Esintisi, Peri benim blog listemde bu mimi yazmamış paslayabileceğim 8 kişi var maalesef. Napalım bu seferlik böyle olsun :)

Mimi yazacak arkadaşlara kolay gelsin. Güzel ve orjinal sorular sormaya çalıştım hehe

6 yorum:

 1. ahahahaa evet 11. soruyu bulamayınca uyanıklık ettim azcık :D ama çok güzel cevaplar olmuş, okurken gülümsemem büyüdü. Evle bakkal arasının kısa olması ne güzel bişi, ben saymaya kalksam saydığım sayıyı karıştırır başa dönerim bizde adımla ölçülemeyecek mesafede maalesef :P ileride kendi evim olursa altında bakkal olan bir apartman seçicem :D :D A kişisinden benim etrafımda o kadar çok var ki... Ben yıllar önce böyle bir olay olunca iyilik olsun diye B kişisine diğerlerine çaktırmadan hissettirmiştim ama sonra ara bozan konumuna düşmeme ramak kalmıştı. bir daha tövbe! ama şimdi bile bu A kişisine benzer insanlar çevremde. Arkadaşlarımın arkadaşları diye ses çıkarmıyorum, ilişiğimi kesemiyorum ama aynı havayı solumaktan bile o kadar tiksiniyorum ki! =.=
  Kendin hakkındaki gerçeklerde öğrenci 1 mi? :( Burda kazıklanıyoruz valla bak. En kısa mesafe 1.25 bizde, ben 2 ve üzerine gidiyorum yeri geldiğinde. Beni küçük sananlar ve büyük sananlar çok orantısız dengesiz bir çoğunluk. :( biri orta son musun diyor biri üniversitede sanmıştım diyor. ortada buluşun liseli olduğumu anlayın yahu dimi :P
  Ramene ben de bayılıyorum <3
  Şarkı çok güzelmiş, başa saralım yutubcum :D Ellerine sağlık unni, cevapladığın için teşekkür ederim ^-^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tahmin ettim zaten kaçamak soru olduğunu hehe sorun değil bende ramen şıkkını kullandım :D Bakkal açısından çok şanslıyım. Bizim bakkalın bir de manavı da var hehe

   A ve B arasında kalmak sıkıntılı bir durum. Şu anda yaşın küçük olduğundan insanların vazgeçilmez olduğunu düşünmen çok normal.Zamanla öğreneceksin insanları ince elekten geçirmeyi.Tek bilmen gereken en büyük en önemli sırlarını annen baban kardeşin dahi olsa hiç kimseyle paylaşma.Çünkü bu hayatta hiç kimseye güvenemezsin ;)

   Valla İstanbulun diğer ilçelerinde durum farklı olabilir. Bizim burada merkezi yere mesafe kısa olduğundan öğrenci 1 TL heryer 1.5 TL :)) Şarkıyı ve grubu özellikle çok seviyorum. Müzik çalarımın demirbaşlarından ;))

   Biraz beklettim cevaplamadan önce belki başka paslayanda olur diye ama ikiniz mimlediniz sadece. Başka mimlerde görüşmek üzere ;))

   Sil

 2. Otobüs üğcreti olayını daha dün yaşadım öğrenci ne kadar bilmediğimden (otobüs tutar beni bu yüzden sene bir falan binerim otobüse fiyatı bilmemem bu yüzden, şımarık zengin değilim :D) 1,50 uzattım adam dönüp baktı öğrenciymişsin sen (ki dopru) al bunu dedi =) Minyonlar için hep böyle olacak bu sanırım =)

  Ve ben de tahtaya yetişemezdimm ve evet ben de liseye kadar hep en en en ön sırada oturmak zorunda kaldım öğretmenle burun buruna ://

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bodur tavuk olayını çok yaşayacağız sanırım. En azından otuzlarımızın ortalarına kadar.Benim fazla zamanım yok da sizler daha uzun bir süre bu kozu kullanın hehe

   Kısa boylu olmanın faydaları zararlarından fazladır. Liseye kadar sürer gider böyle. Lisede genelde en öne en şımarıklar göz önünde olsun diye oturtulur. Ben lise 1-2 de en arkadan bir önde oturmuştum. Lise sonda ise sınıfın tamamı tembel olduğundan en öne oturtulmuştum hemde tek başıma. Kimse kopya çekmesin diye :D Benim okulumda karma sistem vardır. Yani lise 1 deki sınıfın 2nci sınıfa geçinde aynı olmuyor. Tüm okul öğrencileri karma sistemle karıştırılıyor.Okul bunu okulda çeteleşme,gruplaşma olmasın öğrenciler yakınlaşsın diye yapıyordu. Ki bence çok iyi bir sistem Lise sınıf arkadaşlarım 40 tane değil 120 tane mesela. Çok fazla pff :D

   Sil
 3. Teşekkür ederim, şehir dışında olduğum için henüz okumadım ama en kısa sürede bu mimini okuyup yazıcam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Heyecanla bekliyorum. Sorularımı çok titizlikle hazırladım hehe

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...