22 Ekim 2010 Cuma

SonKanka ~ LaFea ve Harika Dostlarla Değerli Bir Gün

Eylül'19 'da uzak diyarların blogırlarından SonKanka İstanbul'daydı. Bu Blogır+KoreSever buluşmasının güncellemesini değerli dostum LaFea'nın şu harika yazısında belirttiği gibi 100 yıl sonra olmasa da 1 ay sonra yazmayı başardım :) Şimdi sizlere -birmilyonton- bahane sıralayabilirim ama yapmayacağım. Gerçekten zamanında yapmak isterdim ama araya bir sürü olay girdi ve işte bu zamana kısmetmiş.O gün paylaştığımız harika şeyleri sizlere ballandıra ballandıra anlatmayı çok isterdim. Ama onu da yapmayacağım. Tüm gerçekleri tüm çıplaklığıyla yazacağım. Blog aleminde bizi tanıyanlar sözümüzde durduğumuzu her dediğimizi yaptığımızı bilirler yalnız SonKanka'nın şansızlığımı desek aksilikler mi desek ne desek bilemiyoruz ama verdiğimiz sözlerimizi bu seferlik tutamadık.

Rüzigar ve arkadaşımız Zeynep'in de katılımıyla mekanımız Seoul Restaurant'ta güzel bir başlangıç yaptık. Seoulde yüklü bir hesap ödeyip kalkmış olsakta gönül isterdi ki misss ramenleri lüpletmek. Ama olsun dedik değişik tatlara SonKanka'nın moral destek çalışmasıyla yelken açtık. Sayesinde Bibimbap ın tadına baktık ve hani o Kore dramalarında filmlerinde minnacık bardaklarda hüüppp diye götürdükleri arkasında 'ıhhhaahhhgggkkk' diye bir ses çıkardıkları adına Soju dedikleri ulusal Kore içkisinin tadına baktık. Şimdi ne zaman bir dizi yada filmde soju içtiklerini görsem ağzıma hafif acı-yakıcı tat geliyor, sanki o an bende içmişim gibi hissediyorum. Gerçekten Kore sevdasına kapılmış bir şekilde mutfağına da ilgisi olanlar mutlaka tadına baksınlar. Gerçi ben o gün rahatsız olduğum ilaç almış olduğumdan sadece ufak birkaç yudum içtim ama hasta olmasaydım daha fazla içerdim kesinlikle. Alkolle arası olmayanlara tadı biraz acı gelebilir ama içeriğindeki alkol oranı düşük olduğundan adam akıllı sarhoş olmak için birkaç şişe içmeniz ve Türkiye'deyseniz eğer kesenizin dolu olması lazım. Zira aşağıda resmini gördüğünüz iki minik şişeyi SonKanka 30 TL'ye satın aldı. Şişeler minnacık ve eğer SonKanka almasaydı biz almayı asla aklımıza getirmezdik. Kesene bereket SonKanka ;)Söz söz dedik ama Çiğdem Pastanesinin o ünlü çilekli turtasından da yediremedik misafirimize. Mevsim değişikliğinden turtaları üzümlü yapmaya başlamışlar Böğğğğkkkk hiç sevmem. Zaten bizde pasta falan yedik ağzımızı tatlandırdık. Tabii bu arada bol bol fotoğrafta çektik. İşte aşağıda bi tanesi... ;)


Oradan çıktıktan sonra Gülhanenin hemen karşısında ara sokakta bulunan adı Montana olan bir cafe+restoranımsı yerde oturmaya karar verdik. Şansımıza hava çok güzeldi ve mekanında dış mekanı bize hoş geldi. İçecekler ısmarladık ve bol bol sohbet ettik. Dizilerden bahsettik, filmleri tartıştık, unnilerin güzelliklerini kıyasladık ve opplara gelince orada kalakaldık. LaFea'mı ve beni şoka sokan acı gerçeği öğrendik. SonKanka arkadaşımız bizim yaşama amacımız olan :P Gong Yoo'muzu bilmiyordu. Yok yok şaka değil gerçekten ciddi. Hatırlamıyordu demiyorum, bilmiyordu. Böyle harika, şahane, muhteşem ve tapılası adamın varlığından nasıl haberi olmaz anlamış değiliz. Hala şoklardayız. Ama tabii boş durmadık kendisine biii sürü ödev verdik. Bir daha ki gelişinde onu sınav yapacağız. Coffee Prince dizisini izleyecek ve Gong Yoo'nun biyografisini hatmedicek :P :)

LaFea'mın blogunda bahsettiği gibi biri değilim asla :) İnanmayın. Yüce bilgilerle dolu gezgin bir bilginim sadece :D :D Hem o kadar da hızlı konuşmuyorum değil mi?? Yoksa öğle mi?? Neyse önemli değil tanıyanlar kısa zamanda alışıyorlar zaten. SonKanka da alışmıştır eminim. Alışmış mıdır? :D Ara ara LaFea'm ile bana şaşkın bakışlarını yakaladık :D Demişsindir bu kadar değişik iki insan nasıl böyle anlaşabilir. Bizi yeni tanıyanlar başta bizim en ufak şeyde kavga eden ikili olduğumuzu düşünebilirler ama bizim dostluğumuz düşüncelerimizi açıkça söylemeye dayanıyor. Yani ben LaFea'm ile bir konuda aynı fikirde değilsem -ki bu çok ender olur :D - gönül rahatlığıyla onun fikrine muhalif olabiliyorum. Kırılma yok, gücenme yok, dayatma yok. O fikrini söylüyor ve bende kendiminkini. Güzel, hassas, dengeli ve çok harika bir paylaşım bu. Böyle dostluklar bulmanızı dilerim. Yani sonuçta demek istediğim SonKanka birbiriyle didişen boyuna posuna bakmadan muhalif olan bu küçük insan gücünü dostundan alıyor.

Zamanın nasıl geçtiğini anlamadık. Çoook değerli dostumuz Rüzigarımızı biz yaşlanıp hasta birer birey olduğumuzda bize doktorluk yapması için Trabzon'a eğitim almaya uğurladık. Oralarda bizi unutma emi kuşum. İstanbul kokulu öpücükler :D :D İlerleyen saatlerde sevgili dostumuz Nilü üzerinde memleketinin havasıyla esti geldi yanımıza yanında sevimli arkadaşıyla. Vakit geç olduğundan saatte ilerlediğinden uzun süre oturamadık ama onun o capcanlı havası bize yetti de arttı. Unutmayın bize borçlusunuz. Bir daha ki buluşmaya gelmeye mecbursunuz (Zuhahahahahaha kötü kadın gülüşü)

Ortam bir ara o kadar güzel oldu ki harikaydı. Yani demek istediğim bahsettiğimiz konular ortak, sevilen özlenen şeyler ortak ve hayaller de ortak. Sanki eskiden yıllar önce aynı üniversitede okumuş yıllar sonra buluşmuş gruptan bir insan gibi hissettim kendimi. Nasıl desem sanki yıllar geçti de biz o eski arkadaşlık ortamını yeniden bulduk ve sohbetimiz de kaldığı yerden devam etti. Sanırım anlatamadım ama özünde demek istediğim şey sonunda uzaklarda bir yerlerde bizi tanıyan güzel bir arkadaş daha edindik kendimize. Belki olur belki olmaz ama ne zaman tekrar buluşursak birbirine çok şey anlatacak bir sürü konusu olan arkadaşlar gibi derin bir sohbet bizi bekliyor olacak.

Bu güzel günde emeği geçen başlıca LaFea ve Nefertiti'ye saygılarımı sunar :P............ Mezuniyet konuşması gibi bitti yaaa... Sonradan okuyunca farkettim :P Hani yazıma başlarken demiştim ya bugünü ballandıra ballandıra anlatmayacağım diye üzgünüm ama yapamadım. Acı gerçek şu ki çok harika bir gündü ve süpper zaman geçirdik. Darısı buluşmaya gelmeyi düşünen ama cesaret edemeyenlerin başına..

8 yorum:

 1. Canım ya ne güzel anlatmışsın. Valla erken güncelleme yapmışsın ben daha bir kaç ay bekleriz diyordum :) SonKanka yine sona kaldı. Bence sevmedi bizi bir güncelleme bile yapmadı. Halbusi Jinmiye gittiğini ballandıra ballandıra anlatmıştı :P Biz medeni insanlarız canım neden kavga edelim ki. Bir tek Oppamı paylaşamıyoruz o da sen benim olduğunu kabul etmiyorsun yoksa sorun yok :D :D Seninle zaman her zaman çok eğlenceli ve su gibi geçiyor canım. Hep böyle kal.

  YanıtlaSil
 2. Eveeet ^^ Ehuehuehue sanırım yazma sırası bana geldi. ^^

  İndi... Öncelikle afiyet olsun. Benim de dolapta iki şişe özel günleri bekliyor. Soju gecesi yapacağım bir gece, içip içip ıııyyaaakkk layacağım ^^

  Nefertiti 'nin konuşmasına alışma sürecim Çiğdem pastenesinin son yarım saatine felan denk geldi. Daha öncesinde dekoder kullanıyordum ehuehuh ^^

  Nefertiti ; böyle bıcırık, bülbül gibi şakıyan, cici bir hatun kendisi ehuehue ^^ Kusura kalma, ben de sadece La Fea 'nın gsm no su olduğu için, sadece onu arayabildim. Ama sana da selam gönderdim umarım almışsındır.

  Gerçekten güzel bir gündü. Ortamda ki herkes, güzel insanlardı. Şimdi yazıyı okurken o günü tekrar yaşadım.

  Bu arada La Fea lütfen acitasyon yapmayalım canem, "yazmadı, bizi sevmedi felam"... Noluyo olm alalaa ^^

  YanıtlaSil
 3. @LaFea'm-kuzum deme bak öyle sonuçta yaptım ya güncelleme sen ona bak :) Ayrıca biz Yoo'muzu da gayet iyi paylaşıyoruz. Hep biz seviyoruz her zaman seviyoruz ;)

  @mavi'm - yerden göğe kadar haklısın bişiycik diyemiyorum. Borçlandım sana ;)

  @Son Kan-ka-Sojuları bizim yerimizede iç her seferinde de 'ıgghhhkkk' sesini çıkarmayı da ihmal etme :) Neyse alışman çok uzun sürmemiş. Nasıl desek 1-2 saat mi? :D :D Bak nasıl güzel anlatmış beni :D Ehueheuee kusura bakmadım ve selamlarını da aldım ;) En kısa zamanda yapacağın güncelleme ellerinden öper ;)

  YanıtlaSil
 4. Vayyy Son Kan Ka bize adapte oldu artık. Sen oldun diyim. Acitasyon yapma yemezler falan ha ha ha. Dekoder de ben oluyorum herhalde. :D :D

  YanıtlaSil
 5. özendirmeyelim lütfen, benim yolum çok uzun atlayıp gelmek zorunda kalırım sonra siz de bana tekrar katlanmak zorunda kalırsınız fln yok ballandırmayın bu kadar en iyisi benden uyarması

  YanıtlaSil
 6. Özendirmek mi?? Ehueheue aslında tüm acı gerçekleri açık açık yazmıştım :D Eğer bu tür yazılarımız senin oralardan buralara gelmeni sağlayacaksa bunu daha sık yapmalıyız sanırım. :) Ayrıca -katlanmak zorunda- gibi bir kelime bize yakışmaz. Zevkle diyorum başka da bişi demiyorum ;)

  YanıtlaSil
 7. teşekkür ederim kuzum inşallah bi gün yine gelebilirim.. sizlerle tekrar buluşmayı isterim ben de çok..

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...