11 Ağustos 2012 Cumartesi

Bad Couple ~ Elde Etmenin 1001 Yolu
Diziyi uzuun çook uzun zaman önce izlemiştim. Hatta bir kez de annemle beraber izlemişliğimiz var. Diziyi kore dizileri daha Türkiye'de fırtınalar gibi esmeden önce izlemiştim. İlk çevrilen dizilerden birisiydi sanırım. 

2007 yılında SBS kanalında 16 bölüm olarak yayınlanan dizi ayrıca Defective Couple ismiyle de biliniyor. Konusu ise biraz ilgi çekici denilebilir. Bol yan karakter ve komedi-dram unsurlarını bolca içeren diziyi ben izlerken çok sevdim. Hatta ağladığım ilk kore dizisi olarak gözümde yeri bir başladır :)
Baş rollerinde 'My Princess' dizisinde izleyip dilimize 'kösiinnniiimm' olarak takılan Ryu Soo-Young ne tesadüftür ki Bad Couple dizisinde de botanik profesörü Choi Gi Chan olarak karşımıza çıkıyor. Bayan baş rol oyuncumuz ise Shin Eun Gyung dizide bir dergi editörü olan Kim Dang Ja rolünü canlandırıyor. 

Konusu dedim yazmamışım :D O zaman hem karakterleri anlatalım hem de dizinin konusundan bahsedelim.
Kim Dang Ja (Shin Eun Gyung)= Bir dergide moda magazin editörü olarak çalışan Dang Ja yakın arkadaşlarının sahip oldukları çocukları gördükçe içten içe çocuk sahibi olmak istemektedir. Ama geçmişte yaşadıkları yüzünden kesinlikle evlenmek istemeyen Dang Ja hem ilerleyen yaşını hem de evlenmeden çocuk sahibi olma düşüncesini baz alarak bir karar alıyor. Kore'de yaşayan 'Mükemmel Genlere' sahip bir erkekten çocuk sahibi olmak. Sperm bankasından öylesine seçilmiş bir bebek değil istediği. Hem mükemmel genlere sahip olmalı hem de geleneksel yöntemlerle olmalı :D Tam bu düşünceler içerisindeyken televizyonda gördüğü (gazetede olabilir) bir haberde Kore'nin en mükemmel genlerine sahip adamın haberi yapılır :D
Choi Gi Chan (Ryu Soo-Young)= Tam bir meslek adamı olan botanik profesörü Gi Chan ailesi tarafından tam bir 'eski kafa' diyeceğimiz tabirle yetiştirilmiştir. Zeki, yakışıklı ve varlıklı profesörümüzün gözü tam anlamıyla mesleğinden başka birşey görmez. Ancak hayatı televizyonda yayınlanan ve mükemmel genlerini öven bir haberden sonra tam anlamıyla değişir. Ama ne değişmek. Gi Chan'ın hem zekası, hem kararlılığı, hem iradesi ve özellikle de cinsel iradesi çok çok zor sınavlardan geçecektir. Gi Chan 'evlenmeden olmaz' düşüncesinde bir insan olduğundan Dang Ja'nın kararlılığına karşı koyabilecek midir acaba??
İşte size hem karakterleri hem de konusunu anlattım. Dizi özellikle ilk beş bölüm gayet güzel ve accayip komik bir şekilde ilerliyor. Hele Dang Ja'nın Gi Chan'ı baştan çıkarma çabaları. Offf ki ne offf... Neler yapmıyor ki seksi kıyafetler giyerek adamı cezbetmeye çalışıyor, hasta numaraları yapıyor, adamın içeceklerine-yiyeceklerine 'performans' arttırıcı ilaçlar katıyor, adamı bir adaya hapsediyor :D Neler neler daha amacına ulaşıyor mu cevabı dizide ama özellikle baştan çıkartma sahneleri beni çok eğlendirdi :D
Dizide bir de yan karakterler mevcut. Yukarıda afişte görünen iki çift ve onların ilişki yumağı mevcut. Şimdi aşağıdaki çiftimizin erkek olanı Dang Ja ile aynı dergide fotoğrafçı olarak çalışıyor. Karısı ise Dang Ja'nın yakın arkadaşı ama yüzsüzlükte sınır tanımayan bir insan. Ama en sevdiğim özelliği dopra dopra konuşması oldu. Ama bu çiftimizin bir de kızları var ki dünyalar tatlısı. Diziyi izlerken siz de ister istemez; benim de karşımda böyle şeker bir bıcırık olsa bende elimden geleni yapardım diyorsunuz :DDiğer çiftimiz de aşağıda gördüğünüz üçlüden oluşuyor. Bayan karakter (oturan) en başlarda nefretlik iğrençlik örneği olarak dolaşıyor ortalıkta. Mükemmel bir erkekle evli, eşi doktor ve bir de erkek çocuğu var. Güzel ve mutlu beraberliği var. Ama hayat aslında onun düşündüğü gibi değil. Kocası onu aynı hastanede çalıştığı bayan doktorla uzun zamandır aldatıyor aslında. Ha ortaya çıkmıyor mu çıkıyor tabii ki. İşte o andan sonra bayan karakterimiz kozasından çıkıp adeta dişi bir aslana dönüşüyor. Dizi böyle güllük gülistanlık devam etmiyor tabii ki geçmişten gelen bir kadın, verilmiş bir söz, geleneklerine sıkı sıkı bağlı bir aile ve ciddi çok ciddi sağlık sorunları. Çok detaya girip diziyi izlemek isteyenlerin hevesini kaçırmak istemiyorum ama diziyi izlerken hem çok eğlendim, kimi zaman sinirlendim, bazen gıcık oldum ve bazı sahnelerde göz yaşlarıma boğazımdaki yumruya yenildim. Beni ağlatan ilk kore dizim olması açısından gözümde yeri ayrıdır. Çok büyük beklentiye girmeden izlenilebilecek bir dizi bence. En azından verilen şansı boşa harcamıyor. Tavsiye eder miyim: can sıkıntısı çekiyorsanız ve eğer biraz acıklı bir şeylerse aradığınız izleyin derim.Olmadı diziyi izleyince baştan çıkarma, erkeği elde etme yolunda yapılacak çılgın şeyler konusunda fikir sahibi olabilirsiniz :D Aşkta ve kumarda her yol mübahtır unutmayın!!

Online izlemek için: LİNK
İndirmek için: LİNK

2 yorum:

  1. Bu dizinin konusunu okumuş ve seyretmekten kaçınmıştım fakat çok olumlu yönde yorumların var....Bu diziyi listeme aldım..(ve gariptir bir liste tutmuyorum fakat sadece aklıma yazdım..)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Umarım izlersin. Ben izlerken çok beğenmiştim :)

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...