3 Haziran 2011 Cuma

Sır Dolu Bir MİM (^_^)V

Blogumun bannerında daimi imzası bulunan arkadaşım mydestiny bana bugün bir mim gönderdi. Takip edebildiğim kadarıyla mim önce mavi ye, sonra hayal le, sonra mydestiny ye ve en son da bana ulaştı. Eee madem mimlenmişiz bana da cevaplamak düşer. Hakkımda merak edinlere bir de ben  cevap vereyim :D

Hayalindeki meslek nedir?

Hayalimdeki meslek? İlk önceleri yani lise dönemimdeyken Coğrafya Öğretmeni olmak istemiştim. Ki bunda coğrafya öğretmenimi çok sevmemin etkisi vardı. :D Sonraları yani iş hayatına atıldığımda mesleğimi ilk başlarda seviyordum. Yani muhasebeciliği. Ki o zamanlar bu meslek değerliydi. Sonraları çalıştığım yerler ve çalıştığım insanlar mesleğimden soğuttu beni. :( O zaman tekrar hayal kurmaya başladım. Hayalimdeki meslek ne diye. Bu sefer farklı sonuçlar buldum karşımda. Soğukkanlı ve katıydım yani çok harika doktor olabilirdim. Zira çevremdeki herkes benimle aynı kanıda. Haddinden fazla sabırlı ve şekerdim yani öğretmen olabilirdim. Çok güzel fotoğraf çekerim ve de çok da severim yani fotoğrafçı olabilirdim. El becerilerim fazla gelişmiş ve tamir yeteneğim var yani erkek olsam tamirci olabilirdim. Euehueee liste böyle gidiyor. Şu zamanlarda en çok doktor yada hemşire olmak isterdim. Son zamanlarda hastanelerde fazlasıyla vakit geçirmenin etkisi olsa gerek. Bunlar elimizdeki hamurla elde edeceğimiz hayali meslekler. Eğer güzel bir sesim ve harika bir müzik yeteneğim olsaydı o zaman şarkıcı olmak isterdim. Hala devam ediyorum. Yani hayal kurmaya :)


Yazın sürmeyi en sevdiğin parfüm?


Genelde parfüm kullanmıyorum. Ama kullandığım bir deodorant ve parfüm var. Deodorantımı çok seviyorum ve uzun zamandır da kullanıyorum. Rexona Deo Fresh Pudrasız kullanıyorum. Çok da memnunum. Kokusunun feraflatıcı olmasına bayılıyorum. Elimde bulunan diğer parfüm ise Cecile. Deorantıyla beraber ismi lazım değil kişisi tarafından bir doğum günü hediyesi olarak verilmişti. Kullanmıyorum. Ancak kırk yılda bir düğün dernek yada önemli bir etkinlik olursa kullanıyorum.  Sonuçta sorunun cevabı yaz kış vazgeçilmezim: Rexona Deo Fresh Pudrasız.

En önemli makyaj hileniz?


Hmmm bu konuda bir yazı yazmıştım ben :D  Şurada da okuyabilirsiniz. Ennn yeni ve ennn çok sevdiğim makyaj hilem Missha BB Cream. Şahane demek isterdim ama değil. Şahane ötesi çünkü. Mükemmel ve şahanenin birleşimi hatta = MÜŞAHANE :D

Çay mı kahve mi? Şekerli/şekersiz,Sütlü/sütsüz?


Nescafe desem :D Çayı sadece kahvaltıda içerim, türk kahvesini de biri yapıp getirirse içerim ama nescafeye bayılırım. Uzun yıllar masa başı işte çalışmanın etkisi olsa gerek. Nescafemi de bol kremalı ve bol şekerli içerim. ;)


Tam şu anda kucağınıza bir cin düşseydi ve 3 dilek hakkiniz olduğunu söyleseydi, ne olurdu?


Ahh ne güzel olurdu varya. Şu ara en çok ihtiyacım olan şey.


1. Sihirli bir elim olsun isterdim. Sihir derken öyle değil. Paraya ihtiyacım olduğunda, elimi cebime her sokuşumda cebimden yada cüzdanımdan para çıkartan sihirli bir el. Sınırsız, ihtiyacın olduğu kadar. ;)


2. Ömrümün son gününe kadar sevdiklerimin sağlıklı, mutlu ve huzurlu yaşadıklarını görmek.


3. Hayatımın son gününe dek beli ölesiye sevecek, ölesiye seveceğim, hayatımın son gününe dek bana sadık kalacak, sadık kalacağım, mutlu huzurlu bir hayat süreceğim, bana hayırlı evlatlar verecek, bir hayat arkadaşı isterdim. Şekli şemali önemli değil. Gün gelecek hepsi yok olacak nasılsa. Güzellik geçicidir ama mutluluk kalıcıdır.


Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve tatli. Bu öğünlerden ömrünüz boyunca yalnızca bir tanesini seçmek zorunda kalsanız,hangisi olurdu? 


Akşam yemeği demek istiyorum. Ama erken saatte yenen bir akşam yemeği. Mesela 4-5 gibi :) Yoksa ölürdüm açlıktan :D


Eğer Hello Kitty olsaydınız, kurdelanız ne renk olurdu?


Sanırım mavi olsun isterdim. Mavi rengi çok severim. Bana huzuru anlatan tek renk.


Eğer ömrünüz boyunca yalnızca bir tane takı takma seçeneğiniz olsaydi bu ne olurdu?


Bileklik derdim. Zaten şu anda kullandığım sade gümüş bir bilekliğim var. Küpe ve zincir de severim ama bileklik her zaman ilk tercihimdir.

Sahip olmak istediğiniz bir yetenek?


Zamanda yolculuk yapabilmek isterdim. Yaşamak ve görmek. İlk gitmek istediğim yer Hz.Muhammed (sav) efendimizin zamanı olurdu. Sonrasında antik mısır zamanı, kitaplarda okuduğumuz filmlerde gördüğümüz İngiliz zamanları, Osmanlı Devletinin görkemli tarihi. Hepsini hepsini görmek isterdim.


Bitince almaya devam edeceğiniz bir kozmetik ürünü?


2. soruda yazmıştım ama tekrar yazayım. İmkanım oldukça almaya devam edeceğim seni Missha BB Cream. :)

Eğer geleceği görme şansınız olsaydı, görmek ister miydiniz? Evetse tam olarak neyi görmek isterdiniz?


Aslında bu soruya evet cevabı vermek istiyorum. Ama eklemek istiyorum. Kendi seçtiğim bir şeyin geleceğini görebilmek isterdim. Yoksa rastgele olacak şeyleri görmek büyük bir sorumluluk. Düşünsenize büyük bir felaket olacak ve siz bunu gördünüz. Sonra herkese anlatmaya inandırmaya çalıştınız. Ama olmadı ve felaket gerçekleşti. Onca ölüm ve yıkım. Bunlar büyük sorumluluk istiyor. Eğer böyle olacaksa istemezdim. Ama dediğim gibi olacaksa yani istediğim şeyin geleceğini görebileceksem eğer sadece hayatım boyunca gireceğim bütün sınavların sorularını görmek isterdim. tarih im anlar beni :)


Gizli ünlü aşkınız kim?


Gizlisi saklısı kalmadı artık :D Gong Yoo tek aşkımdır ♥


Neden blog tutmaya başladınız?


Neden? Hmmm sanırım canım dostum LaFea (m) yüzünden. Beni gaza getiren, bir blog açmalısın diyen ilk ve tek kişi o oldu. Ben taaa o zamanlar demiştim. Ben blogumu sık sık güncelleyemem, çok pis üşengecimdir diye. LaFea(m)da bana kime ne canım yaa orası senin dünyan ister yazarsın içindekileri, ister içindeki sesleri dinlerken bırakırsın blogunu sessizlik içinde dedi. İyi ki de bana yol gösterdi. :) Teşekkürler canım LaFea(m)


Fotoğrafları cep telefonumla çektim. Görüntü kaliteleri bu yüzden düşük :) Gün mim postalama günüdür. Bu güzel mimi bana gönderen mydestiny canım çok teşekkür ederim. Geldik en sevdiğim kısma. Bu mimi LaFea(ma), tarih(ime) ve winpohu ya postalıyorum. Dökülün bakalım incilerinizi. Sırlarınız artık sır kalmasın euehuehuehee

9 yorum:

 1. mim çok severim ve de cevaplarken çokça da eğlenirim. mim paslandı mı bayılırım:) canımm benim maviye kadar götürdüğün bu mim geçmişinin bir adım öncesi benim:) http://pudratozu.blogspot.com/2011/05/mim-13-soruda-derinlere-yolculuk.html ben de maviyi mimlemiştim hatta tek mim e dönen mavi olmuştu! neyse: sınav sorusu olayına koptum:) yarın final sınavlarım başlıyor farkındaysan bir mola anı bloğuma geçmişken yazını gördüm:) blog konusunda en güçlü destekleyicim benim de la fea oldu, blog nedir bilmezken bir site uzantısı sanırkenden bloglanma isteği içindeydim:)) ahh o hayaller hiç bitmiyor eğitim sisteminin bizler üzerinde yaratıcılığımızı baskılayışı ve yine eğitim sistemi yüzünden okuduğumuz mesleklerde yanlış tutumlar ve yeniden oluşum sürecine geçip hayal alemlerinde yaratıcılık diyarında gezinmemize sebep oluyor. bir an bu cümle nokta bulamayacak sandım:) Türkçe öğretmenime sevgiler, anladı o! eyy aşk! :)) bizim gönlümüzdeki heybetlilerin gizlisi kalmadı malesef:(

  YanıtlaSil
 2. Ne çabuk cevaplamışsın öyle:)) En hızlısında okudum ben de.

  Zamanda yolculuk fikri güzelmiş! Ben Coffee Prince çekimlerine giderdim hemen! :D Bir de kendi doğumuma, bakalım sevinmişler mi ailenin ortanca üyesine diye :P :D Lisede ben de ciddi ciddi coğrafya öğretmenliğini düşünüyordum, çünkü hocamız acayip cool ve bilgiliydi :D Nefretlik coğrafya dersini çok severek dinliyorduk. Dersin temposunu hiç düşürmezdi :P

  Muhasebecilik benim de ileride yapacağım meslek seçeneklerinden biri. Masa başı işi severim diye düşünüyorum bakalım ne olacak:)

  İyi ki açılmış bu bloglar^^

  YanıtlaSil
 3. hahaah makinosev de bana aynı mim 'i yollamış ne ballıyım ya aynı mim den çifter çifter geliyor :)
  çok teşekkür ederim canım en kısa sürede yazacağım bu mim 'i .ben mim olaylarına bayılıyorum zaten :)
  sen ne güzel yazmışsın bazı şeyler de ortak isteklerimiz varmış .
  görüşmek üzere canım :)

  YanıtlaSil
 4. O zaman tamamdır. Seni mimliler listesinden çıkardım :D Bir an bende acaba noktalama işaretini mi kaçırdım diye başa döndüm :D ama değilmiş. cümlen gerçekten de uzunmuş :D Ne yapalım mert adamın gizlisi saklısı olmazmış. Gong la oturduk aşkımızı açık açık yaşamaya karar verdil :P :D :D

  YanıtlaSil
 5. Eeee ben yazdımı böyle yazarım. Bir de üşenmedim fotoğraf bilem çektim :D Bak senin zaman noktalarında güzelmiş :D Benim aklıma gelmemişti :) Muhasebecilik mi?? Aman diyim uzak dur. Meslek güzel ve zevkli orasına sözüm yok. Ama sana tavsiyem eğer güzel bir kariyer hedefliyorsan muhasebecilik mesleği o meslek değil. Mali müşavir falan olmak içinde çok ama çok çalışmak falan gerekiyor. :S Eğer benden tavsiye istersen sana çok şey anlatırım ;)

  YanıtlaSil
 6. Ahhaa o zaman bu mimi yazmak sana farz oldu artık :) Senin cevaplarını da merakla bekliyorum. :)

  YanıtlaSil
 7. [...] çok seviyorum. Bu sıralar dolaşan bir mim var bende iki kez mimlenmişim makinosev burada  ve nefertiti burada beni mimlemiş. Çifter çifter mim olurda ben cevaplamaz mıyım [...]

  YanıtlaSil
 8. Mavi kurdeleli seni :P
  Yalnız ben şeyi anlamadım. Sen mi katısın? :D

  YanıtlaSil
 9. ‘katılıktan’ kastım önemli durumlarda panik yapmamam. Yani biri yaralandı, düştü veya elini kesti. Hiç panik yapmam çok soğuk kanlıyımdır. Katılıktan kastım oydu yani =) Ayrıca mavi benim de en sevdiğim renktir

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...