21 Aralık 2010 Salı

Doğumgünü(m)... Hemde 'Sevdiklerimle' ♥

Resimsiz bir post olacak. Bari kulaklığımda çalan şu harika şarkıyı dinleyiverin :) Sözleri çok anlamlı ;)

Rascal FlattsI'm Movin On

Hatırlayanından, unutanına... Kırgın yada üzgün değilim. Aksine çok mutluyum şu an. Sevdiklerim yanımda, dostlarım yanımda...Kısaca değer verdiklerimle beraberim. Huzurluyum, mutluyum... Son 5-6 ay benim için çok zor ve kötü geçti.  Artık hatırlamak bile istemeyeceğim şeyler yaşadım. Ama beni tanıyan herkes çok iyi bilir. Ben bir işi yaparsam her zaman 'en iyisini' yaparım. Dolayısıyla bir insanı silmek söz konusu olduğunda üzerine çizgi çekmekte benden daha başarılı kimse olamaz.


Şimdiye kadar bu konu hakkında bir satır bile yazmadım. LaFea'm hep yaz rahatla, kendini deşarj et diyor bana. Hiç zamanı değil ama şu an yazmak istedim. Bilenler biliyor gerçi ama yine de bu satırlar anlamsız gelenlerde olabilir. Bu sebeple kısaca bahsetmek yerinde olur kanımca.


Geçtiğimiz Haziran-Temmuz döneminde 11 yıllık taa liseden 'bi-insan'la  (burada bahsi geçen bi-insan eskiden ennn iyi arkadaş'tı) aynı yerde çalışıyorduk. Ki o  'bi-insan' ve benim aramızdan su sızmaz, en özelden en gizliye herşeyimizi paylaşırdık. Daha da öteye gider hatta birbirimize kardeş bile derdik. Şahsi görüşüm uçurumdan atlasa tereddütsüz arkasında giderim derdim. Neyse zaten bu sıfatlara değmezmiş. İşte bu ' bi-insan' o dönemde yani Haziran-Temmuz döneminde bi tuhaflaşmaya başladı. Gerginleşti falan. Neyse mevzuyu yumurtladı sonunda. Sözde -sözde diyorum çünkü ben ASLA böyle birşey yapmadım- ben msn de bilimum kişi veya kişilerle 'bi-insan' hakkında ileri geri konuşuyormuşum. Ağıza alınmayacak kadar kötü şeylermiş. Duyunca el ayak boşanıyormuş falan o derece. Ben doğal olarak ne duyduğunu ne gördüğünü sordum. Söyle dedim. Cevap 'Sana bunu söylemek zorunda değilim'. Eeee o zaman defol git....  Neyse konuyu fazla uzatmayayım gereksiz can sıkıcı 'bi-insan'dan bahsederek. İşte bu meseleden o kişi 11 yıllık arkadaşlığı çöpe attı. Patrona gidip hakkımda çalışmıyor, işini yapmıyor vs.. gibi şeyler söylemiş. Senelik izine çıktığım Temmuz ayında da patrona izine çıktığımdan haberi olmadığını söylemiş (ki biz tarihi Nisan ayında kesinleştirmiştik bu meselelerden önce). Nihayetinde zaten çalışmadığımı düşünen patrona tazminatsız işten kovulmamı söylemiştir. İşte kendisi böyle adi bi-insan dır. Kendisi daha ağır tabirleri hak etmektedir. Ancak ben ne yazık ki basit bir insan için bu kadar küçülemem.  Lakin yaşadığımız her an kendisine lanet edip, hakkında ailece+dost+akraba beddua etmeye devam ediyoruz. Severek hemde hergün...


İşte böylesine üzücü ve böylesine yıkıcı bir dönemde yanımda olan canım bidanem dostum LaFea'm iyi ki varsın ey dost. Şu hayatta kim bilir daha neler görüp yaşayacağım bilmem ama Allah'ım dilerim beni hep mutluluk hep dostluk ve hep iyi insanlarla karşılaştırsın. 10 yıllık insandan görmediğim yakınlığı arkadaşlığı senden gördüm. Hep böyle kal emi... Benim dostum olarak.


Ailem yanımda oldu her zaman, destek oldular bana. İş bulamadığım sıkıntılı depresif dönemde, huysuzluğuma aksiliğime hiç ses etmediler. Hep sevdiler koşulsuz.. Canım ablam ve ailem sizleride seviyorum...


Tarih'im canım seni de unutmadım tabii. 21 Aralık olur olmaz telefonumu bipleterek beni unutmadığını hemencik gösterdin canım. Seninle ben şu 3-4 ay hayatımızın umarım SON zor zamanlarımızı geçirmişizdir. Kendi dert tasama düştüğümden seninde yanında olamadım gerektiği gibi canım... Ama sen beni affedersin dimi... :)  Beraber nice yıllara diyorum canım..


Kimler yok ki yanımda olanlar mavi'm mesela onu da unutmamalı. Msn den dertleştik onunla. Canım hep dinledi ağzı var dili yok :P  Uzaklarda ama yüreğimizde hemen yanımızda olan şeker insan sakın bizi unutma tamam mı!


Nihayetinde bu sene Sevda çoook şey öğrendi. Kendimi aştım artık. Daha ileri bir noktadayım. Sadece kendim için varım. İnsanları düşünerek hareket etmiyorum. Artık merkezde 'BEN' varım. Seviyorum yeni beni..Sizde sevin tamam mı :)  Gülüyorum, eğleniyorum, geziyorum, tozuyorum. Bunları yaparken de kimseyi umursamıyorum. Yolda yürürken kahkaha atıyorum.. (tabii kendi kendime değil. bişeye gülerken mesela :D  ) Kime ne.. Umrumda bile değil... Sonuçta hayat benim hayatım.. Karşımda ki deli olduğumu düşünse ne yazar... Umrumda değil ki...  Anlatmak istediğimi beni ancak tanıyanlar bilir. Rahat tavırlarımı, o canlı heyecanlı halimi. Full enerjiyle dolaşmamı, enerjimi etrafa yaymamı.... Anlatamıyorum...Tanımanız lazım.. :)


Yeni yaşımda sadece şunları diliyorum. En mutlu biz olalım, en dost, en arkadaş, en yakın, en sırdaş, en huzurlu, en heyecanlı, en AŞK dolu.... yani EN BİRİNCİ hep biz olalım canım dostlarım.. Sevdiklerime, sevenlerime, dostlarıma, hatırlayıp birkaç satır yazanlara yani kısacası beni ben olduğum için seven herkese Doğum Günümü hatırladığınız için teşekkür ederim.


Hayret hiç Gong'dan bahsetmemişim. Ama telefonla aradı aşkitom (bu tabiride geçen bir arkadaştan duydum) doğum günümü kutladı-demek isterdim. Ama zaten maksat Gong'dan bahsetmek değil mi :) :)  Her sene Dünyanın En Güzel Gülen Adamına da teşekkürü bir borç bilirim. Sayesinde çok harika insanlarla tanıştım. Seviyorum Gong seni..Sırf bu yüzden....

7 yorum:

 1. Canım benim o konuyla ilgili düşündüklerimi söyledim ben sana. Son olarak bir kazanç elde edemesen bile uğraş. Canlarını sık diyorum niha ha ha yaşasın kötülük. Güzel sözlerine çok teşekkür ediyorum ama inan her şey karşılıklı. Daha yüzünü görmeden e-maillerde. yorumlarda sevdiğim ve en çabuk 'mutlaka tanışmalıyız' dediğim kişisin sen. Bir telefon uzaklığı insanların, bir kapı zili yakınlığındakilerin arayıp, sormadığı dönemde sen taa nerelerden geldin beni görmeye. Bu da gelirrr bu da geçerrrr. Sen iyi ki doğmuşsun iyi ki arkadaşım olmuşsun :))

  YanıtlaSil
 2. Kutlu olsun, mutlu olsun.
  Nice yıllara, nice Gong'lu yeni yıllara diyeyim ^^
  :)

  YanıtlaSil
 3. bana her şeyi anlat ne varsa aklındaaaaa
  aklından zorun varsa onu da anlat..
  kelimeler kifayetsiz be kuşum. sen içimi biliyorsun. İyi ki varsın tabi ki deee ama keşke az biraz daha yakında olsaydın :P

  YanıtlaSil
 4. doğum günün kutlu olsun, gong hep yanında olduğu, mutlu, huzurlu sağlıklı bir ömür dilerim^^
  eh artık buraya yazdığına göre o "insana" biz de bolca beddua edebiliriz. her işte bir hayır var derler, işten çıkman kötü olsa da hayatından gereksiz biri eksilmiş, boşver:))

  YanıtlaSil
 5. Teşekkür ederim Lee.. Bende aynen senin gibi diliyorum. Yane Gong la dolu uzun nice yıllar :)))))

  YanıtlaSil
 6. Anlatırım yeterki sen dinle kuzum. Dediğin gibi hissettiklerimi anlatmak kifayetsiz kalıyor. İnsan işte bu zamanda anlıyor kimlerin değer verdiğini, kimlerin gözünde,gönlünde nerede olduğunu. İyi ki varsın cancan, iyi ki seni tanıdım :)

  YanıtlaSil
 7. Teşekkür ederim kimbapcım :) Dediğin gibi her işte bir hayır vardır. Bu çok doğru. Hayatımda ne melanet bi insan olduğunu öğrendim bu sayede. Unuttum gitti zaten. Artık kime değer vereceğimi çok daha iyi öğrendim. Dostun, arkadaşın ve gerçek düşmanın kim olduğunu öğrendim. Yani nihayetinde verimli bir sene oldu.

  İyi dileklerin için tekrar çok teşekkürler canım. Hep beraber nice uzun yıllar geçirelim. Allah yüz yüze görüşmeyi nasip etsin inşallah :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...